Blog, články a novinky

BLOG A ČLÁNKY

Na cestě za krásou

Tereza

Pravidelně pro Vás zveřejňujeme příspěvky Terezy, která se rozhodla využít našich služeb.

Jmenuji se Tereza a poslední dobou jsem na sebe nějak zapomněla. A najednou mi červená pleť, objevily se první vrásky a připadám si celá taková nijaká... Jak najít sebevědomí a stát se zase ženou, která se ráno přivítá v zrcadle úsměvem? S pomocí salonu Korunka se vydávám na dobrodružnou cestu a zvu vás s sebou ;)

 

 

Srpnová soutěž     (19.8. 2015)

Výherce čeká cena v podobě kosmetického hydratačního ošetření "Svěžest oceánu"
V poslední době hodně píšeme o naší novince, anti-aging séru Skin Up, které se aplikuje formou příjemného obláčku páry. Tak co si trochu zasoutěžit? Výherce čeká cena v podobě kosmetického hydratačního ošetření "Svěžest oceánu" plus ošetření Skin Upem, obojí přímo u nás v Salonu Korunka na Korunní 4. Co pro výhru udělat?
Přečíst celý článek

4 tipy, jak se v létě starat o pleť     (5.8. 2015)

Letní počasí přetrvává a naše pleť dostává v těchto dnech opravdu zabrat
Opalujete se bezpečně? Nezapomínáte chránit své rty? A jak jste na tom s pitným režimem? Letní počasí přetrvává a naše pleť dostává v těchto dnech opravdu zabrat, a tak pro vás zkušená kosmetička a majitelka Salonu Korunka paní Jana Petráková připravila několik tipů, jak se v létě o pleť starat...
Přečíst celý článek

Známé (a krásné) tváře v Salonu Korunka     (28.7. 2015)

Moderátorka Kateřina Kristelová a modelka Tereza Budková
Nebylo by krásné mít péči o sebe sama přímo v popisu práce? Právě tuto příjemnou povinnost mají naše celebrity a lidé z médií – vypadat reprezentativně je pro ně nezbytnou součástí pracovní rutiny...
Přečíst celý článek

Nová zbraň v boji proti vráskám     (16.7. 2015)

ANTI-AGING krém je mnohem komplexnější záležitost než jen správný krém
Znáte to jistě samy – nejdřív stačí obyčejný mastný krém v kelímku, pak se v drogerii zaměříte na krémy s označením 20+ nebo 30+ a tajně se těšíte na první vrásky a jak s nimi začnete bojovat. Aspoň tak jsem to měla já a moje máma se mi kvůli tomu smála. Teď už vím proč – ten boj totiž není zas taková sranda...
Přečíst celý článek

10 důvodů, proč je depilace ceukrovou pastou lepší než voskem     (1.6. 2015)

Asi každý z nás v menší či větší míře řeší nežádoucí ochlupení
– na obličeji, rukou, nohou či v oblasti intimních partií. Nejblíž po ruce je vždycky žiletka, ale přiznejme si každý sám – její účinek vydrží asi tak 2 dny.
Na druhé straně jsou různé lasery a permanentní způsoby odstranění chloupků, připravte si ale tučnou částku. Zlatou střední cestou je depilace voskem či cukrovou pastou...
Přečíst celý článek

Soutěž o brazilskou depilaci cukrovou pastou     (29.5. 2015)

Máme tu jarní soutěž o brazilskou depilaci cukrovou pastou v Salonu Korunka
Ve středu 3. června večer vylosujeme jednu výherkyni, která dostane poukaz na brazilskou depilaci v našem salonu...
Přečíst celý článek

20 důvodů, proč jít do brazilské depilace cukrovou pastou     (14.5. 2015)

1. Jsem zvědavá, ne že ne!?
2. Jaro = léto = plavky. Upravené bikiny jsou vizitkou každé ženy, konec výmluv, situaci je nutno řešit!
3. Dokonalý pocit čistoty, jakmile vám chloupky v podpaží dorostou jen o pár milimetrů, hned je těžší bojovat proti zápachu. Proč myslíte, že tam dole to nefunguje stejně ...
Přečíst celý článek

Otázky pro paní Janu - 6. díl: Lymfodrenáž     (25.3. 2015)

Proč je lymfatický systém důležitý při hubnutí?
V dnešním dílu otázek pro paní Janu Petrákovou, majitelku Salonu Korunka, se budeme věnovat lymfatickému systému a lymfodrenáži. Pro mnohé z nás jsou tyto pojmy stále nekonkrétní a matoucí, přitom jde o vysoce důležitou součást zdravě fungujícího těla. Pokud byste se i vy chtěli na něco zeptat, napište ...
Přečíst celý článek

Jarní probouzení pleti     (13.3. 2015)

S prvním jarním sluníčkem se vám do žil vlije taková očistná energie, máte chuť dát si detoxikační kúru...
Také jste na sebe minulý víkend nechali dýchnout první známky jara a začali se těšit na teplejší a slunečné dny? Chladné zimní počasí, vítr a mráz jsou pro pleť vždy velkou zátěží, jejichž důsledkem je často vysušená pokožka.
Přečíst celý článek

Březnová soutěž o manikúru!     (6.3. 2015)

A máme tu slibovanou soutěž, která se odehrává na našem Facebooku...
Soutěž končí v pátek 20. března, hned potom vylosujeme jednu výherkyni či výherce (muži se mohou zapojit také a svou výhru věnovat), který získá POUKAZ NA ZÁKLADNÍ MANIKÚRU A LAKOVÁNÍ STRIPLACEM u nás v Salonu Korunka. Těšíme se na vaše příspěvky!
Přečíst celý článek

Reportáž z manikúry - Striplac     (2.3. 2015)

Tak mám za sebou první manikúru v Salonu Korunka a přináším vám popis celé procedury...
Striplac je úžasný v tom, že má pevnost gelového nehtu, ale není to taková ta plastická vrstva, vypadá přirozeně, jako obyčejný lak. Na rozdíl od gelových nebo akrylových nehtů je tato nová metoda o mnoho šetrnější, neboť odpadá pracné sundavání umělých a pravidelné pilování přírodních nehtů, jejich zeslabení, eventuálně poškození.
Přečíst celý článek

Seriál o hubnutí - 3. část     (27.2. 2015)

po 4. dni procedur Lucka hlásí výrazně lehčí nohy a říká že se "vznáší jako laňka"...
A je to za námi, respektive za Luckou – absolvovala svou 6-dílnou kúru s ultrazvukovými destičkami US2A a lymfodrenážním přístrojem STARVAC, doplněnou o zábaly se skořicovou a chilli papričkovou pastou. Závěrem našeho miniseriálu přichází shrnutí.
Přečíst celý článek

Seriál o hubnutí - 2. část     (20.2. 2015)

Ani jedna o mě nevěděly, takže se bavily velmi přirozeně...
Na začátku týdne jsem vám představila svou kamarádku Lucii, která se rozhodla podstoupit v Salonu Korunka kúru na hubnutí a formování postavy. Sice mě tam zpočátku nechtěla, ale protože ví, jak mě to zajímá, vzala mě na první sérii procedur s sebou. Sedla jsem si nenápadně za roh a zapsala si všechny zajímavé informace, které jí kosmetička Šárka při ošetření dávala.
Přečíst celý článek

Seriál o hubnutí - 1. část     (16.2. 2015)

Než všechno začalo, trochu jsem ji vyzpovídala...
Příští dva týdny budeme sledovat sérii procedur, kterými se moje kamarádka Lucie rozhodla podpořit své hubnutí. V Salonu Korunka je na výběr z několika typů procedur, kavitace CAVITALyse , ultrazvukové destičky US2A, přístrojová lymfodrenáž STARVAC a šetrná lymfodrenáž LYMFOVEN. Lucie se rozhodla nechat si poradit na místě.
Přečíst celý článek

Mani, mani, mani     (15.2. 2015)

Pro a proti...
Jak už tu párkrát padlo, moje letošní předsevzetí je lakovat si pravidelně nehty. Zatím se držím, dokonce jsem si vypěstovala pocit, že když je mám nenalakované nebo neupravené, jsem hodně nervózní. Ale stále trvá to, co mi v pravidelné domácí manikúře bránilo v minulosti – prostě to nesnáším :) Abych racionálně zvážila, jestli mi to za to stojí, přistoupila jsem ke své klasické neomylné technice – sepsání pro a proti.
Přečíst celý článek

Vitamínový doping pro pleť     (1.2. 2015)

Napadlo mě, jestli jde vitamíny aplikovat i zvenčí?
Kdysi jsem četla moc zajímavý rozhovor s Helenou Houdovou, která před lety přešla na raw stravu – potraviny jí syrové a čerstvé, a pokud je tepelně upravuje, pak teplotami maximálně do 42°C. Na celém článku mě nejvíc fascinovala informace, že působením vitamínů se jí prý vyhladily všechny vrásky. Na raw stravu jsem sice nepřešla, ale článek byl opravdu působivý a od jeho přečtení jím mnohem víc ovoce a zeleniny.
Přečíst celý článek

Otázky pro paní Janu - 4. díl (ruce a oči)     (28.1.2015)

Jakou péči bychom měli věnovat rukám?
Pomalu končí leden, na jehož začátku si hodně lidí dávalo předsevzetí. To moje bylo lakovat si pravidelně nehty (zatím se držím), zbavit se záděr a zaměřit se na oční okolí, kde se mi začínají prohlubovat vrásky. A právě na tato dvě témata mířily dnešní otázky pro paní Janu Petrákovou, majitelku Salonu Korunka.
Přečíst celý článek

Lymfovenem proti těžkým nohám     (22.1.2015)

Jde o přístroj, který funguje na principu lymfatické masáže...
Leden pro mě bývá nejvytíženější měsíc v roce, a protože moje práce obnáší hodně chůze (za což jsem jinak moc ráda), začala jsem na konci každého dne zažívat pocit těžkých nohou. Po příchodu domů jsem si jen dala sprchu, padla na pohovku a vnímala, jak trochu nateklé nohy pomalu přicházejí k sobě a ještě dvě hodiny v nich tak nějak cize brní.
Přečíst celý článek

Obočí od Egypta až dodnes     (16.1.2015)

Má i praktické funkce...
Obočí není jen estetickým prvkem tváře, který ovlivňuje náš vzhled. Má i praktické funkce – chrání oči před stékajícím potem nebo deštěm a výrazně ovlivňuje naši mimiku. V rámci tváře je velmi výrazným elementem, takže když někdo zvolí trochu svéráznější styl, může to dopadnout všelijak.
Přečíst celý článek

Na citlivou pleť s citem     (9.1.2015)

Přípravky a postupy v péči o citlivou pleť...
Dlouho jsem si nebyla jistá, jestli jsem správně identifikovala svou pleť jako suchou a citlivou, přece jen „sám sobě doktorem“ není vždycky správná volba. Ale při kosmetickém ošetření v Salonu Korunka mi paní kosmetička hned v úvodu moje podezření potvrdila. A jak se to projevuje?
Přečíst celý článek

Otázky pro paní Janu - 3. díl     (5.1.2015)

Na co jsou dobrá séra a kdy je začít používat?
Séra obsahují vysoce koncentrované látky, (např. kyseliny hyaluronové, azelaové, kaviáru, kolagenu). Můžeme je použít v rámci anti-agingu, kdy poskytují hlubokou hydrataci, bohatou výživu a lifting, ale také je můžeme využít v rámci anti-akné, bělící nebo hydratační kúry, nebo celkově pro zvýšení účinku krému.
Přečíst celý článek

Malá velká laskavost mému budoucímu já     (2.1.2015)

Nejvíc se v mém hledáčku momentálně nachází pleť ...
Tak tu máme nový rok a - ačkoli se snažím nesumírovat 2014 ani neplánovat 2015 - nemůžu si pomoct a cítím nový příliv energie, novou šanci něco změnit. Možná to dopadne jako všechna obvyklá předsevzetí ;) Nejvíc se v mém hledáčku momentálně nachází pleť – její čistota, kvalita, vrásky, hydratace, noční péče – těch témat kolem jinak malé části naší celkové plochy kůže je mnoho.
Přečíst celý článek

Hromádka od tří Ježíšků     (29.12.2014)

Dnes jsem první den doma ...
a přiznávám, že trochu bez energie - Vánoce byly ve znamení objíždění rodin a prarodin, hodně se jedlo, pilo, vzpomínalo a bylo to krásné, ale teď už je čas vybalit tašky a najít dárkům jejich nová místa. I letos zazněla spousta dotazů typu "co bys chtěla pod stromeček?", a jelikož jsem poslední měsíce naladěná tak nějak zkrášlovacím směrem, výsledkem je tahle krásná hromádka.
Přečíst celý článek

První setkání s Ma Provence     (21.12.2014)

Mám pro vás malou hádanku – poznáte, co je na obrázku?
Věřte nebo ne, je to šampon :) Koukala jsem na to jako z jara, ale rozhodla se ho vyzkoušet. Pochází z řady výrobků značky Ma Provence, která mě zaujala, a určitě se k ní ještě vrátíme.
Přečíst celý článek

Pár otázek pro paní Janu - 2.díl     (20.12.2014)

Který krém vybrat pro suchou pleť po třicítce?
Suchá pleť kolem třicítky je známkou toho, že začíná produkovat méně mazu a trpí nedostatkem vlhkosti. Na dotek je pleť velmi suchá a dehydrovaná a často je vnímána s pocitem nepříjemného pnutí. Zpomaluje se její schopnost regenerace a snižuje se tvorba kolagenu a elastinu, a proto, aby vypadala dobře i ve zralém věku, vyžaduje kvalitní a pravidelnou péči. Alfou a omegou pro suchou citlivou pleť je hydratace pokožky.
Přečíst celý článek

Obočí a minerální pigment Beautiful Brows     (16.12.2014)

Dokonale tvarované obočí.
Prvním tématem na mém pomyslném seznamu je obočí. Má noční můra. V poslední době jsem si začala všímat, jak moc důležitá je jeho úprava a jak velkou roli hraje v celkovém vzhledu. Obzvlášť jste-li světlý typ jako já. Nevěříte?
Přečíst celý článek

5 otázek pro paní Janu     (11.12.2014)

Je čas, začít o sebe pečovat. Ale jak často?
Majitelka Salonu Korunka paní Jana svolila, že nám jednou za měsíc odpoví na pár otázek z oblastí kosmetiky a péče o tělo. Tentokrát se ptám já, ale budu moc ráda, pokud budete mít nějaký dotaz i vy. Pošlete mi ho a příští měsíc tu najdete svou odpověď...
Přečíst celý článek

Přišel čas myslet na sebe     (10.12.2014)

Brzy mi bude 30.
A včera mi někdo řekl, že jsem krásná žena, ale mě vám to nějak nepotěšilo, protože si tak vůbec nepřipadám a nevěřila jsem mu to. Doteď jsem těžila z mladého věku, plus mínus bezproblémové pleti, štíhlých genů a schovávala se za velkou pracovní vytíženost. Ale ouha, nějak to přestává stačit...
Přečíst celý článek

 

 

nahoru